Sakarya Kafkas Kültür Derneği

Basın Açıklaması

24.08.2013

Kamuoyu’nda “Chp’li vekiller fişlendi” başlığı ile verilen haberi ve bu haber doğrultusunda yapılan açıklamaları dikkatle takip etmekteyiz.

Haberin bizi ilgilendiren yanı; Chp milletvekilleri Emine Ülker Tarhan ile Engin Özkoç hakkında yer alan bilgilerdir.

Chp Grup Başkanvekili sıfatıyla Sayın Emine Ülker Tarhan’ın 2011 yılında yapılan ve derneğimizin de üyesi olduğu Kafkas Dernekleri Federasyonu Kongresi’ne katılarak konuşma yapması en doğal hakkıdır.

Üyesi olduğu Sakarya Kafkas Kültür Derneği’nin geçmişte yöneticiliğini de yapmış olan Sayın Engin Özkoç, Sakarya ilinin yetiştirdiği seçkin ve saygın insanlardan birisidir. Şahısların üyesi bulundukları Sivil Toplum Örgütleri’nin Genel Kurulları’nda konuşma yapmaları yasal haklarıdır.

Derneğimiz dönemin yasalarına göre 18/06/1966 tarihinde kurulmuş ve şuan yürürlükte olan yasalar çerçevesinde çalışmalarını sürdürmekte olan saygın bir Sivil Toplum Kuruluşu’dur.

Bağlı olmaktan gurur duyduğumuz çatı örgütümüz Kafkas Dernekleri Federasyonu’da, yasal çerçevede faaliyette bulunan, saygın bir sivil toplum kuruluşudur.

Kuruluşlarımızda yasal çerçevede faaliyet gösteren tüm siyasi partilerde aktif görev alan saygın üyelerimiz vardır, olmaları da doğal ve yasaldır.

Kamuoyu’nda saygınlığı olan kurumlarımızın yasal olmayan suç örgütleriymiş gibi fişlenmesini ve bilgi notu düşülmesini TÜRKİYE DEMOKRASİSİ açısından kaygı ve endişe verici bir durum olarak değerlendiriyoruz.

Sayın Başbakan’ın “Benim de fişlendiğimi biliyorum” sözleri ile yapmış olduğu samimi açıklamayı, kaygımızı haklı göstermesi açısından önemli buluyoruz.

Vatandaşı bulunduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti henüz tanımamış olsa da; Abhazya Cumhuriyeti için “Sözde Abhazya” tanımının kullanılmış olmasını incitici bulduğumuzu ve süreci dikkatle takip ettiğimiz bilgisini kamuoyuyla paylaşıyoruz. 24/08/2013

Sakarya Kafkas Kültür Derneği
Yönetim Kurulu Adına
Başkan Orhan Sarı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

@Sakarya Kafkas Kültür Derneği - 2022