Sakarya Kafkas Kültür Derneği

Reyhanlı’da Kadına Şiddet!

25.06.2021

23 Haziran sabahı Reyhanlıda çok çirkin ve iğrenç bir olay yaşandı. Sapık teşhis edilerek cezaevine kondu.

Reyhanlı Çerkes Derneği Adığe Khase 24 Haziran günü saat 16:oo da Reyhanlı Belediyesi meydanında Dernek başkanı Uğur Pihava tarafından bir basın açıklaması okundu. Basın açıklamasına olaya kınama ve geçmiş olsun mesajları iletildi Chp genel merkezi, Chp İstanbul milletvekili Fethi Açıkel, Akp milletvekilleri Hülya Nergis Atçı, Hüseyin Şanverdi Kafkas Dernekleri Federasyonu genel başkanı Yıldız Şekerci, İyi parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, Reyhanlı Ticaret Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Kafkas ve Çerkes dernek başkanlarının mesajları etkinliğe katılanlar ile paylaşıldı.

Kaffed yönetim kurulu üyesi Turan Akın Chp Hatay milletvekili Ismet Tokdemir, Reyhanlı belediye başkanı Mehmet Hacıoğlu Chp, Akp, Iyi Parti ilçe başkan ve yöneticileri, Hatay Barosu başkanı Cihat Açıkalın bizzat katılarak bu iğrenç saldırıyı kınadılar.

Bu alçakça saldırıda acımızı paylaşan, kınayan herkese teşekkür ediyoruz.

REYHANLI ÇERKES DERNEĞİ ADİGE KHASE DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI: BU ÇİRKİNLİĞE REYHANLI’DA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Ülke genelinde artan ve öfkemizi büyüten kadına şiddet, taciz, tecavüz gibi olaylarından biri, dün, 23 Haziran 2021, Reyhanlı’da yaşandı. Yalnız yaşayan bir kadının evine dün sabah zorla giren sapık, sadece hırsızlıkla yetinmedi; akla gelebilecek bütün kötülükleri yaptı.

Öfkemiz çok büyük! Ve eğer Reyhanlılar olarak tepki göstermezsek, bu çirkinliklerin artarak devam edeceğine inanıyoruz. Sabıka kaydı dolu olduğu halde, bir gün bile hapishanede yatmamış ve sokaklarda serbestçe dolaşan bu alçak kısa sürede tespit edilip yakalanmışsa da; sokaklarında sabahlara kadar hiçbir korku olmaksızın, kadınlı kızlı, çoluklu çocuklu rahatça dolaştığımız Reyhanlı’da artık kapılarımızı kilitlemeden, kendimizi güvende hissetmeden yaşamak içimize sinmiyor!

Ve suçlunun yakalanmış olması öfkemizi bitirmiyor! Hepimizin zaman zaman evde yalnız kalan, bahçede oturan, çarşıya çıkan kızları, kız kardeşleri, anneleri… var. Onları “demir kafes evlere” kilitleyerek ve “acaba bugün kime bir kötülük yapılacak” diye kaygı duyarak yaşayamayız. Reyhanlı’nın yetkililerini ve güvenlik güçlerini, hırsızlarla, uyuşturucu müptelalarıyla, sapıklarla ve bütün suç odakları ile daha etkili mücadele etmeye çağırıyoruz. Reyhanlı suça ve suçluya göz açtırmamalı; Reyhanlı halkı, eskiden olduğu gibi barış ve huzur içinde kardeşçe yaşayabilmelidir.

Sürecin yakın takipçisi olacağımızı; bu sapığın yine ve hiçbir şey olmamış gibi sokaklarda serbestçe dolaşmasını asla kabul etmeyeceğimizi ve şunu herkesin bilmesini istiyoruz: Reyhanlı bir suç cenneti olmayacak, Reyhanlı’da kimse masum bir insana kötülük yapamayacak, buna izin vermeyeceğiz!

Reyhanlı Çerkes Derneği Adığe Khase Başkanı Pihava Uğur – 24 Haziran 2021

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

@Sakarya Kafkas Kültür Derneği - 2022